Październik – miesiąc profilaktyki i świadomości o raku piersi

ZBADAJ się z OSP RW w Pile - część pierwsza

Niestety coraz więcej z nas słyszy diagnozę rak.
Rocznie w Polsce ok. 20 tys. kobiet dowiaduje się, że choruje na raka piersi. Z chorobą żyje obecnie ok. 140 tys. Polek.
W początkowym etapie rozwoju rak piersi jest prawie całkowicie wyleczalny, ale to co decyduje o sukcesie leczenia to przede wszystkich jego wczesne wykrycie i systematyczna troska o siebie. Niestety największą przeszkodą w walce z rakiem piersi jest jego późna wykrywalność oraz zbyt niska świadomość kobiet, że z chorobą tą można wygrać! W naszej jednostce także doświadczyliśmy tej choroby. Zdecydowaliśmy się opowiedzieć Wam o tym i pokazać, że należy, trzeba i warto się badać! Można wygrać z chorobą, wyzdrowieć i żyć aktywnie!

Regularne badania takie jak USG piersi, mammografia i przede wszystkim samobadanie piersi mogą uratować Ci życie!
Więcej o naszej akcji możecie zobaczyć jutro w programie informacyjnym o 18.00 w TV ASTA
Podziękowania
OSP RW w Pile dziękuje za piękne zdjęcia Foto Januszewski. Łukasz to genialny artysta fotograf!

Dziękujemy także Dekobal za różowe akcenty 🙂

Możliwość komentowania została wyłączona.